Czy Bing to dobra wyszukiwarka www?

Czy Bing to dobra wyszukiwarka www?

Key Concepts in Social Network Analysis 5 – Odległość i Six Degrees

Znaczenie pojęcia odległości w sieciach społecznościowych może być zilustrowana przez dwa następujące pytania: Jeśli wybierzesz dwie przypadkowe osoby z danej populacji, jakie jest prawdopodobieństwo, że znają się nawzajem? Ilu pośrednia znajomi są wymagane do połączenia dwóch dowolnych osób w sieci?printexpress.pl/gadzety-reklamowe/ Zaczynając od spekulacji wśród uczonych prawie sto lat temu, naukowcy wykazali, że odległość pomiędzy dowolnymi dwoma osobnikami wydaje się być wyjątkowo krótka. To tak zwane „małe-world” Zjawisko to jest kluczem do zrozumienia, między innymi dynamika marketingu wirusowego i rozprzestrzenianie się chorób przenoszonych drogą płciową.

Stanley Milgram pisał o małych światów w inauguracyjnym numerze Psychology Today, w 1967 roku był zaangażowany w przeprowadzenie szeregu eksperymentów, w których losowo wybranych osób w Kansas i Nebraska zadano dostać list do jednostki w Bostonie, ściśle wg przekazując list do kogoś Myśleli, mają większą szansę poznania jednostki docelowej na podstawie pierwszej nazwy. Wyniki wskazują, że rzadko kiedy trwało ponad dziesięć kroków, a częściej niż nie, to tylko trwało około trzy kroki dla liter, aby osiągnąć cel. Popularna wyrażenie „Szósty stopień oddalenia”, rzeczywiście pochodzi od sztuki teatralnej o tej samej nazwie, zainspirowany ustaleń Milgram, a napisany w 1990 roku przez Johna Guare, który przypisuje wykorzystanie numer sześć w tym względzie do powiązanej obserwacji dokonanych przez włoski wynalazca Guglielmo Marconi, w swojej mowie dziękczynnej Nagrody Nobla w 1909 roku.

Być może najbardziej popularne wyrażenie tych pomysłów można znaleźć w social mediach zjawiska liczby Bacon (BN), nazwany aktor Kevin Bacon (KB). W 1994 roku trzech studentów Albright College byli oglądania filmów razem i zaczęli spekulować, ilu aktorów apartamenty.in/gwiazda-morza-wladyslawowo.html pojawiło się w filmach z KB.
Artykuł dzięki: