Kolektyw- jeden z najpowszechniejszych komiksów www

Kreskówkowa sceneria

Czy wiedziałeś, że charakterystyczna forma publikacji oparta na formule standardowego komiksu generalnie rzecz biorąc wcale nie musi ograniczać się wyłącznie do jej wersji papierowej? Bardzo często, i to wcale nie w ostatnich latach, ale już od dłuższego czasu, na rynku pojawiają się przeróżne komiksy sieciowe. Są to malutkie historyjki, jakie prezentowane są w sieci, a czasami te internetowe dymki są grupowane w tak zwane kolektywy, czyli większe opowiadanka. Dostępne w przystępnej wersji, bardzo powszechne ze względu na oszczędność wydatków związanych z kupowaniem standardowych publikacji, ale także i modne bo wiecznie pod ręką. O Kolektywie – jednym z takowych komiksów sieciowych, nieco więcej w dalszych fragmentach.
Jako Kolektyw nazwany został nasz krajowy magazyn komiksowy, który był publikowany systematycznie między 2007 a 2012 rokiem. Najpierw jego autorem była grupka przyjaciół, którzy właśnie publikowali w sieci, stanowiąc śmiało można powiedzieć- ekspertów od komiksu internetowego.

To oni byli zgromadzeni w grupie zwanej netKolektyw – nazwy nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Warto jednakże dodać, że takie były same początki a później inicjatywę przejęli także zupełnie inni twórcy, niezwiązani z nimi, ale chętnie współtworzyć komiks cieszący się ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników dymkowych historyjek. W głównej mierze wszystko możliwe było za sprawą wydawcy, jakim była Dolna Półka. Jako redaktor nad Kolektywem pracował Bartek Biedrzycki. Pismo miało pewien cel, który mu przyświecał – danie szansy najmłodszym autorom, którzy do tej pory nie mieli możliwości wykazania się a potrafią i chcą pisać, specjalizując się właśnie w formule typowo komiksowej. I jak najbardziej to zamierzenie udało się osiągnąć

Zobacz stronę autora: konstrukcje żelbetowe