Komiks- czym w zasadzie jest?

Figura Jon Snow z Gry o Tron

Miałeś kiedyś okazję zagłębić się w lekturę dość specyficznej formy wydawniczej, jaką jest standardowa historyjka obrazkowa zwana powszechnie komiksem? Jeżeli nie, mamy nadzieję, że po gruntownej lekturze naszego wirtualnego poradnika poświęconego tej strukturze wydawniczej jaką jest komiks, postanowisz sięgnąć po komiks z prawdziwego zdarzenia i być może staniesz się jego zagorzałym miłośnikiem.
A zatem, przejdźmy do meritum sprawy- co to takiego komiks? Komiksem określa się specyficzny rodzaj historyjki o charakterze zawsze obrazkowym, stąd też cecha szczególna komiksu, a mianowicie to, że w takowych publikacjach zawsze znajdują się wpadające od razu na pierwszy rzut oka w pamięć, oryginalne dymki. Niekiedy mają one kształt owalny, czasem to z języka angielskiego mówiąc- tak zwane speech https://www.elektrotechmed.com/ balloons, czyli baloniki mowy. W nich umieszczone są dialogi bohaterów barwnych historyjek i ich myśli.

Historia obrazkowa zawsze ma jakiś motyw przewodni, często komiks kończy się morałem, a i nierzadko przybiera formę utworu pisanego czy też sieciowego, to jest dostępnego w postaci internetowych publikacji. Czasem są to komiksy dla dzieci, a niekiedy typowe historie wyłącznie dla dorosłych- na przykład o zabarwieniu mocno kryminalnym. Publikowane są nawet całe serie komiksów, a niektóre z nich są natomiast wersjami wyłącznie cyklicznie ukazującymi się na specjalne okazje, na przykład jak Kolektyw- znany polski magazyn komiksowy, który przez pare dobrych lat był wydawany jedynie przed spektakularnymi imprezami typu Warszawskie Spotkania Komiksowe.