Jak zmieniał się popularny komiks Kolektyw?

Komiksowa Postać Gra o Tron

Czy kiedykolwiek miałeś w dłoniach wydanie papierowe jednego z najpowszechniejszych w Polsce komiksów, którym był Kolektyw? Na czym polegał fenomen tej formuły komiksowej? Co takiego sprawiło, że na tle szerokiej konkurencji rynkowej to właśnie Kolektyw zdobył aż tak duże uznanie wśród miłośników tego rodzaju dymkowych historyjek? Dowiesz się o tym po lekturze tego, co dla Ciebie przygotowaliśmy poniżej.
Kolektyw jest to magazyn, jaki ma charakter stricte komiksowy, piszemy „ma”, mimo, że jego wydawanie i publikacja już dawno zostały zakończone, ponieważ nadal czasopismo cieszy się dużym rozpowszechnieniem wśród zagorzałych miłośników komiksowych opowiadań, a także nadal można na ten rodzaj zbiorowych historyjek natrafić online. Niemniej jednak komiks był wydawany jedynie dwa razy w roku, ale wszyscy fani takiej struktury wydawniczej Szafy, garderoby warszawa z niecierpliwością wyczekiwali tych dwóch dat, ponieważ Kolektyw zawsze prezentował coś innego – począwszy od jego trzeciego wydania, a przypomnijmy, iż wydawany był regularnie przez cztery lata, za każdym razem miał odrębny motyw przewodni. Niemniej jednak miłośnicy Kolektywu wiedzieli, że zgrupowani pod hasłem i pseudonimem netKolektyw działacze online przygotowują coś nowego w nowej, nietypowej odsłonie w okolicy dwóch ważnych wydarzeń krajowych związanych oczywiście z komiksem.

Mowa była tu o Festiwalu Komiksowa Warszawa oraz bardzo popularnych i cieszących się prestiżem Warszawskich Spotkaniach Komiksowych. Z czasem Kolektyw zaczął pojawiać się też podczas organizacji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, jaki przygotowywano w Łodzi.