Interkomix

Kreskówkowa sceneria

Zetknąłeś się kiedykolwiek z nazwą Interkomix? Jeśli tak, to tym bardziej powinien zainteresować Cię nasz niniejszy wirtualny poradnik, który poświęcony zostanie w całości omówieniu i krótkiej charakterystyce zdecydowanie jednej z najpopularniejszych imprez komiksowych z dawnych lat w naszym kraju. Jeżeli natomiast nie są Ci znane dzieje polskiego komiksu i wszystko, co jest z nim związane, obowiązkowo powinieneś zwrócić uwagę na nasz niniejszy artykuł, który przybliży Ci historię wyjątkowo spektakularnego, niegdyś odwiedzanego licznie festiwalu komiksowego, jakim był właśnie wspomniany tu w tytule tekstu Interkomix. Co go wyróżniało, że aż takie zainteresowanie zyskał? Dowiesz się z dalszych fragmentów.
Interkomix jest to nazewnictwo tyczące się jednej z najbardziej okazałych imprez komiksowych, jak już wspomnieliśmy po krótce we wstępie. To impreza, która odbywała się przez parę lat, począwszy od roku 2003, kiedy to miała miejsce jej inauguracja, a skończywszy na roku 2007, bowiem wtedy to odbyła się ostatnia edycja tego wręcz kultowego festiwalu. Interkomix opierał się zwłaszcza na realizacji cyklicznych spotkań zainteresowanych komiksem twórców, wydawców, redaktorów, ale i zrzeszał fanów – amatorów, profesjonalistów, debiutujących aktywnie w działalności nad komiksem oraz tych biernych, czyli zwolenników ograniczających się jedynie do czytania gotowych już wersji komiksowych.

Zawsze miejscem organizacji Interkomixu była stolica. W Warszawie wszyscy zainteresowani zbierali się w popularny klubie Regeneracja, który zlokalizowany był przy ulicy Puławskiej. Nie jest to tak, że ta spektakularna impreza po prostu odbywała się, ona miała głębszy sens swego istnienia, a mianowicie celem nadrzędnym stawała się promocja młodych, początkujących twórców.