Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt

Komiksowa postać Gra o Tron

Jesteś zagorzałym miłośnikiem wszystkiego, co związane z komiksem? Uwielbiasz ten rodzaj wydruków? A może to Ty sam tworzysz charakterystyczne dymkowe historyjki i opowiadanka? Jeżeli tak, postaramy się zachęcić Cię do przeczytania niniejszego tekstu w całości poświęconego jak widzisz już po rzuceniu okiem na powyższy tytuł – Festiwalowi Kultury Popularnej DwuTakt. Pewnie zastanawiasz się, jak Twoja pasja i zaangażowanie w komiks mają się do kultury popularnej, a i tu Cię zaskoczymy- mają i to bardzo wiele wspólnego.
Festiwal, o którym mowa w całości poświęcony jest rozlicznym formom i rodzajom kultury popularnej. Pierwsza tego rodzaju edycja miała miejsce stosunkowo niedawno, bowiem zaledwie sześć lat temu. Kiedy to w roku 2014 zdecydowano się na stworzenie DwuTaktu, wybrano na miejsce jego organizacji przepiękną polską miejscowość, jaką jest doskonale każdemu z nas znany Toruń. Autorem, inicjatorem i ojcem wydarzenia jakim był festiwal kultury popularnej była Asocjacja Komiksu w Toruniu i to jest właśnie najważniejsze połączenie między DwuTaktem a komiksem. Zaledwie trzy lata po tym, jak odbyła się pierwsza prestiżowa edycja tego festiwalu kultury popularnej, zdecydowano się na to, aby zaangażować kolejnych inicjatorów i propagatorów szerzenia się kultury w wydaniu masowym. I tak do organizatorów nadrzędnych dołączyła Fundacja Kult Kultury, która udzieliła imprezie i jej organizującym inicjatorom mnóstwo niezbędnego wsparcia.

Co więcej dyrektorem przedsięwzięcia stał się Wojciech Łowicki. Pomimo wielorakich rodzajów form kultury popularnej, to właśnie komiksowy w głównej mierze na tym spektakularnym przedsięwzięciu poświęcono mnóstwo cennej uwagi.